gounagoun
10 آذر 1401 - 09:47

فرمانده سپاه استان قزوین: اندیشه بسیج حذف‌ شدنی نیست

فرمانده سپاه استان قزوین گفت: دشمنان ما باید بدانند که بسیج به فردیت‌ها و شخصیت‌ها محدود نمی‌شود، بلکه بسیج اندیشه است و اندیشه را نمی‌توان حذف کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سردار سر‌تیپ‌دوم پاسدار رستمعلی رفیعی آتانی در مراسم تجلیل از معلمان فرهنگی بسیجی آموزش و پرورش استان قزوین که در سالن جلسات ساختمان شهید قدرت‌الله چگینی برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان ما باید بدانند که بسیج به فردیت‌ها و شخصیت‌ها محدود نمی‌شود، بلکه بسیج اندیشه است و اندیشه را نمی‌توان حذف کرد.

وی با بیان اینکه تفکر بسیج را نمی‌توان به یک مقطع از تاریخ انقلاب محدود و منحص کرد، افزود: امروز نتیجه آموزش و پرورش معلمان بسیجی فتح قله‌های دانش، پیشرفت و موفقیت به دست جوانان ماست و تربیت دانشمندان هسته‌ای و خلق بزرگ‌ترین پیروزی‌ها در عرصه‌های فناوری نانو و پزشکی برگ زرین موفقیت فرهنگیان بسیجی در مقابل هجمه‌های فرهنگی دشمنان است.

رفیعی آتانی ادامه داد: امروز بسیجیان معلم ما باید فرمانده قرارگاه رشد پیشرفت علمی کشور باشند و ما هم با تمام ظرفیت‌مان در کنار شما قرار داریم و اطمینان داریم که شجره طیبه بسیج فرهنگیان هر روز مستقل‌تر و قوی‌تر در میدان پیشرفت قدم برخواهد داشت.

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الامر(عج) با اشاره به حوادث و اغتشاشات اخیر گفت: دشمن در این حوادث تلاش کرد به بانوان انقلابی ما توهین کند و خود را مدافع جایگاه زن و ما را مخالف آن نشان دهد. در حالی که تاریخ انقلاب اسلامی نشان‌دهنده نقش مهم زنان و رشد جایگاه آنها در همه ابعاد اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است.

رفیعی آتانی با ذکر اینکه جمهوری اسلامی با اغتشاشات برخورد اخلاق‌مدارانه و مدبرانه داشت، اضافه کرد: از بابت حوصله و سعه صدری که برای مدیریت این اغتشاشات داشتیم، پشیمان نیستیم و امروز بزرگ‌ترین افتخار نظام و انقلاب ما این است که تعداد مصدومان و مجروحان مدافعان امنیت بیشتر از اغتشاشگران است.

وی ادامه داد: انتظار ما از آموزش و پرورش این است که مطالعه و بازخوانی تاریخ را در میان دانش‌آموزان رواج دهد، چرا که تاریخ رخدادهای مشابه اتفاقات امروز را به ما نشان می‌دهد و با انطباق این رخدادها در گذشته و حال می‌توان بهتر به اهداف دشمنان پی برد. به این ترتیب بصیرت دانش‌آموزان و محصلان ما ارتقا می‌یابد و دشمن نتواند در وقایع مختلف آنها را به بازی بگیرد. 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891301